Motorin

ECTO Prodiesel’ MOTORUNUZU KORUYAN ÜSTÜN KALİTELİ YAKIT

Profesyonellere özel olarak geliştirilmiş olan ECTO Prodiesel ideal temizleme ve motorunuzu koruma özellikleri sayesinde tüm eski ve yeni nesil motorlar için üstün özellikler sunuyor.

ECTO Prodiesel’in, özellikleri Avrupa ve Türkiye standartlarına uygun kaliteli yakıtımız-normal dizel yakıtı ile kıyasladığımızda ECTO Prodiesel, motoru koruyan ve temizleyen, ideal yağlama sağlayan ve kış aylarına zorlu şartlarına dayanan üstün kaliteli özelliklerine sahiptir.

MOTORUNUZ İÇİN ECTO Prodiesel’in AVANTAJLARI:

 • İçerisindeki özel katıklar sayesinde motorunuzun korur.
 • Motorun yakıt sistemini ve enjektörleri temizler.
 • Korozyon ve sudan motoru koruyarak motorun ömrünü uzatır.
 • İdeal yağlama özelliği ile motorunuzu aşınmaya karşı korur
 • -20 C’ye kadar varan soğuk hava şartlarında yolda kalmadan yola devam edebilmeyi sağlar.
 • Binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygundur. Maksimum 10 ppm kükürt seviyesine sahip bir yakıt olup (Eurodiesel ) eski veya yeni teknoloji her tür dizel araç için de uygundur.
 • Türkiye’nin TS EN 590 motorin standardına ve Euro 1,2,3,4 ve 5 normundaki tüm motor tipleri için uygun üstün kalitelidur.

ECTO Prodiesel motorunuzu nasıl korur ?
ECTO Prodiesel, aşağıda ayrıntılı bir şekilde açıklandığı gibi motorunuzu çok yönlü olarak koruma altına almaktadır.

 • ECTO Prodiesel’in yapısında bulunan motoru temizleme yeteneği. ECTO Prodiesel’in sürekli kullanımıyla, sıradan yakıtlarla kullanılan motorlardaki ana bileşenler üzerinde birikebilen ve verimliliklerini azaltabilen, zararlı tortular temizleyebilir.
 • ECTO Prodiesel, göremediğiniz ancak tam da motorunuz ve yakıt sisteminizin içinde bulunan pas ve aşınmanın zararlı etkilerine karşı motorunuzu korumak üzere özel olarak formüle edilmiştir. Pas, su motorunuzun dışına zarar verebildiği gibi motorunuz ve yakıt sisteminiz içinde de hasara ve arızalara yol açabilir. Bu nedenle, motorunuzdaki ve yakıt sistemindeki metal parçalarını pasa karşı koruyan özel korozyon önleyiciler içeren katıklar ile zenginleştirilmiştir .
  Bu resim, ECTO Prodiesel’in standart bir sanayi testinde değerlendirilen ve daha sıradan yakıtla karşılaştırılan pas koruma özelliklerini göstermektedir.
  Sıradan yakıt kullanan ECTO Prodiesel kullananSıradan yakıta daldırılan çelik test çubuğu açıkça paslanmıştır (sağda). Ancak, aynı test koşullarında ECTO Prodiesel’e daldırılan çubuk passızdır.
 • ECTO Prodiesel’in motoru koruma kapsamında bir başka özelliği ise içinde suyu ayırıcı özelliğinin bulunması. Bilindiği uzere dizel akaryakıtın su ile karışması araçlar için son derece tehlikeli bir durum. Havadaki nemin yoğunlaşması sonucunda akaryakıtta oluşan su karışımı, su ayırıcı sayesinde ciddi bir problem oluşturmuyor.LUKOIL olarak yakıttan kaynaklanabilecek tüm yan etkileri dikkate alarak ECTO Prodieseli geliştirerek tüketiciye hazırlamış bulunuyoruz.
 • İdeal yağlama özelliği sayesinde ECTO Prodiesel motorunuz önemli parçalarını yağlayarak aşınmalarını engeller.
 • ECTO Prodiesel’in diğer bir özelliği, köpürme engelleyici olması. Yakıtın araca pompalanması sırasında meydana gelen köpürme, şayet köpük, pompa ile temas etmez ise, yakıt taşarak yayılmasına neden olur. ECTO Prodiesel’in yapısında bulunan katık sayesinde köpürmeye son verilmiştir.

ECTO Prodiesel Motorun Yakıt Sistemini Nasıl Temizler?
ECTO Prodiesel, deterjan özelliği ile motor ünitesinin en önemli parçalarından biri olan enjektörlerin üzerlerinde bulunan kirlilikleri önemli oranda temizler. Enjektör, yanma hücresinde yakıtı kalvarize ederek büyük bir basınçla püskürtür. Enjektörlerin en ucunda gözle görülmeyecek kadar ufak delikler vardır ve bu deliklerden yakıt içeriye püskürtülür. Dizel motorlarda zaman içinde kirlenme oluşacağı için enjektörlerin bakıma ve yakın takibe ihtiyaçları vardır. Yakıtın geç enjeksiyonu geç ateşlemeye sebep olur, egzoz subapları açıldığında yanma tam olmaz ve kara duman oluşur. Çok geç olup eksik yanma olduğu zaman da beyaz duman meydana gelir. Sonuç olarak ECTO Prodiesel enjektörü temizler, motorda tüm bu sorunların oluşumunu engeller.

ECTO Prodiesel Soğuk Havada Nasıl Dayanıklıdır?
ECTO Prodiesel’in diğer önemli bir özelliği de kış aylarında kullanılan CFPP katığı, -20 C’ye varan soğuk hava şartlarında bile dayanıklı hale getiriyor. Dizeli oluşturan parafin, soğukta kristal olarak çökelir, yakıt hatlarını ve filtreleri tıkayarak, çalışma sorunları yaratabilir. Soğukta akışkanlık artırıcı katıklarla zenginleştirilen ECTO Prodiesel, soğuk havalarda da dizel kullanıcıların yanında.

ECTO Prodiesel Üstün Kaliteye sahip midir?
Dizel yakıt pek çok farklı bileşenden oluşan karmaşık bir üründür. En basitinden, pek çok farklı durumda kullanımı için yürürlükte olan yönetmeliklere uyması için harmanlanması gerekir. Fakat LUKOIL’in proaktif kalite yönetimi süreçleri yönetmeliklere uymaktan çok daha öteye geçer.

Bir yakıtı amaca uygun olarak kabul etmemiz için sadece gerekli yönetmeliğe uygun olması değil, aynı zamanda tedarik, dağıtım ve son kullanım esnasında hiçbir zararlı etkiye neden olmadan her seferinde beklenen performansı göstereceği teminatını taşıması gerekmektedir. LUKOIL bu amaca hizmet ederek müşterilerine üstün kalite özelliklere sahip ürünlerini

ECTO PRODIESEL’in ÖZELLİKLERİ;

 • İdeal katık paketi sayesinde motorunuzu koruyarak ömrünü uzatır.Motorunuzu Korur.
 • Deterjan sayesinde enjektörleri temizler, daha iyi yakıt püskürtme ve daha iyi yanma sağlar. Temiz Motor
 • Korozyon ve sudan motoru koruyarak motorun ömrünü uzatır.Motorunuzu zararlı Etkilerden Korur
 • Optimum yağlama sayesinde motorunuzu korur. Aracınıza Uygun
 • Yüksek kalitesi ile araçlarınızı olumsuz etkilerden korur. Kaliteli
 • -20 C ye varan soğuk hava şartlarında yolda kalmadan yola devam edebilmeyi sağlar. Soğuk HavadaYol Dostu

Sık sorulan sorular ;
ECTO Prodiesel’i neden özel?

ECTO Prodiesel yakıtımız araçlar için en ideal katık oranları sayesinde en uygun yakıtıdır. Motorunuzu bugüne kadar olduğundan daha formda ve sağlıklı tutmak, yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve hatta daha önce düşük kaliteli yakıtlarla çalıştıysa, sağlığına döndürmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

ECTO PRODIESEL’in avantajları nelerdir?
ECTO Prodiesel, motorunuzu daha uzun süreli korumak için tasarlanmıştır. Düşük kaliteli yakıtlarla çalışan motorlarda zararlı tortular hızla birikebilir ve bu tasarlandıkları gibi verimli çalışmalarını engelleyebilir. ECTO Prodiesel’in üstün katıklar ile formüle edilmiştir. ECTO Prodiesel sadece motorunuzu temizlemez, ana motor bileşenlerini aşınmaya ve korozyonun zararlı etkilerine karşı korumak için de formüle edilmiştir. Kış aylarında da yolda kalmadan devam edebilmenizde yardımcı olur.

ECTO Prodiesel özelliği nedir?
ECTO Prodiesel, temiz ve koruma avantajlarını sunmak için dikkatlice seçilip geliştirilen, çeşitli seviyelerde farklı bileşenlerden oluşan özel bir katık harmanı içerir. ECTO Prodiesel, motorunuzu temiz tutmaya ve mevcut tortuların büyük bölümünü dışarı atmaya yardım eden ve pas ve aşınmaya karşı koruyan özel maddeler içerir. Ayrıca ECTO Prodiesel’deki özel köpük önleyici katkı maddesiyle deponuzu daha hızlı, kolay ve temiz doldurabilirsiniz. Buna ek olarak, kış aylarında da akışkamlığını koruyarak zorlu şartlarda size yardımcı olur.

Farkı hemen fark edecek misiniz?
ECTO Prodiesel ilk depodan itibaren etkisini göstermeye başlayabilir ve bazı araçlarda anında düzelmeler olabilir. Elbette, avantajlar araçtan araca değişiklik gösterir ve en iyi sonuçlara genellikle sürekli ECTO Prodiesel kullanımıyla ulaşılır.

ECTO Prodiesel kışın bana nasıl yardımcı olacak?
İçersindeki kış aylarına özel bir katık sayesinde -20 C’ye varan hava koşullarında dahi stop etmeden çalışmasına yardımcı olacaktır.

ECTO Prodiesel yakıtlar tüm araçlar için uygun mudur?
Evet. ECTO Prodiesel bütün araçlar için yarar sağlamak için tasarlanmıştır ve en modern teknolojiler dâhil tüm motorlara tamamen uyumludur. Hangi tip araba kullanırsanız kullanın – eski veya yeni, spor, aile veya van – ECTO Prodiesel kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

ECTO Prodiesel yakıtları üzerinde testler yapıldı mı?
Elbette. ECTO Prodiesel’i gibi gelişmiş olan yakıtlar yaratmak için öncesinde uluslar arası laboratuvarlarda Avrupa normlarında kabul görmüş test metodlarına göre testler yapılmıştır.

ECTO Prodiesel’ın başka bir yakıt kullanmak zorunda kalırsam, bu durum herhangi bir soruna yol açar mı?
ECTO Prodiesel’ın diğer yakıtlarla karıştırılması herhangi bir soruna yol açmaz. Ancak, genel olarak ECTO Prodiesel avantajlarından maksimum seviyede yararlanmak için devamlı kullanım gerekir.

ECTO Prodiesel satan bir benzin istasyonunu nasıl bulabilirim?
Evinize ya da iş yerinize en yakın LUKOIL ve AKPET l akaryakıt istasyonunu bulmak için bu websitemizden arama programını kullanabilirsiniz.

ECTO Prodiesel hakkında daha fazla bilgiye nasıl ulaşabilirim?
Lütfen bu web sitesindeki Bize Ulaşın formunu doldurun ve gönderin veya (………) nolu Müşteri Danışma Hattı’nı arayın.

LUKOIL’DEN ÖNERİLER
Yeni temizleyici özellikli ECTO Prodiesel’in avantajlarını değerlendirin.

Aracınızı sürekli üstün kaliteli ECTO Prodiesel ile doldurun. Böylece arabanızın motorunun ve diğer parçalarının korumaya alarak motorunuzun performansını uzun süre koruyabileceksiniz.

Kaliteli dizel yakıt nasıl olur?

 • TSE’nin belirlediği özelliklere uyar.
 • Motor performansını olumsuz yönde etkilemez.
 • Yakıt tüketimini ve araç bakım maliyetlerini artırmaz.
 • Enjektör ve yakıt pompasının erken arızalanmasına sebep olmaz.

14 Ocak 2020

İlgili Terimler :